250 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava

Garanti ve İade

www.telemarket.com.tr 'de satılan tüm ürünler orijinal olup üretici firmalar tarafından garantisi sağlanmaktadır.

 

İADE ŞARTLARI

 

İade süresi kaç gün? 

Satın aldığınız ürünlere zarar vermeden, kullanmadan ve satılabilirliğini bozmayacak şekilde, teslim aldığınız tarihten itibaren yedi (7) günlük süre içerisinde neden belirtmek koşuluyla iade edebilirsiniz.

 

İade şartları nelerdir? 

İade edilmek üzere göndereceğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeler aşağıda belirtilen gibidir.  Belirtilen öğelerden herhangi birinin eksik olması durumunda ürünün iadesi kabul edilmemektedir. 

. Ürün faturası (İrsaliyeli Fatura)

. İade edeceğiniz ürünlerin, kutusu, kutu içi ambalajlar, ürün ile gelmişse aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasar görmemiş bir şekilde iade etmeniz gerekmektedir.

Bazı kategorilerde yer alan ürünlerin yapısı gereği iade koşullarında farklılıklar söz konusudur. Genel iade şartları dışında-ki ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları geçerli olacaktır.

Tarafımıza ulaşan ürünlerin iade şartlarını karşılaması durumunda, ürün tutarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün esas alınarak işleme konulacaktır.İadenin hesabınıza aktarılma süresi bankaların çalışma koşullarına göre değişkenlik gösterebilir. Genelde, kredi kartına yapılacak iadeler 1 ila 3 hafta içerisinde, havale yoluyla yapılan iade ödemeleri 1 hafta içerisinde hesaba geçmektedir. 

Aşağıda, genel iade şartlarından farklı özellikler içeren ürün tiplerinin iade koşulları yer almaktadır.

Üründe herhangi bir kusur ve arıza olmaması durumunda, ambalajı açılmış ürünlerin iadesi hiç bir şekilde yapılmamaktadır.

Cep Telefonlarında, 7 günlük süreç içerisinde iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarından farklı olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir: 

. Ürün ekranlarında yer alan şeffaf koruyucu filmlerin çıkarılmamış olması gerekmektedir.

. Ürünün orijinal ambalajı ve kutusu, ürünle birlikte kutuda yer alan standar aksesuarların eksiksiz ve hasarsız olması gerekmektedir.

 

İade Süreci

Onlineportakal sitesinden almış olduğunuz ürünlerin, siz değerli müşterilerimizin mağduriyetini en aza indirmek için belirli bir süreç içerisinde işleme almaktayız. Bu süreci takip etmenizin, size sorunsuz ve hızlı bir hizmet sunabilmemiz için önemli bir faktör olacağını hatırlatmak isteriz.

Aşağıda süreçle ilgili karşılaşabileceğiniz sorunlar ve bu koşullar altında yapabilecekleriniz yer almaktadır:

 

1- Almış olduğunuz ürün için teslimat adresinin yanlış verilmesi

Genelde onlineportakal üzerinden almış olduğunuz ürünler, adresinizde bulunmamanız halinde ikinci kez adresinize gelinmek suretiyle teslim edilmektedir.

Vermiş olduğunuz teslimat adresinin hatalı ya da eksik olması, (ilgili sokak, apartman, dairenin  bulunmaması) ya da gidilen adreste alıcının ikamet etmiyor ve bina sakinleri tarafından tanınmıyor olması durumunda paketiniz, adrese en yakın kargo şubesine götürülecek ve kargo firması yetkilileri tarafından telefon ile aranmak suretiyle adresteki hatanın düzeltilmesi talep edilecektir. Vereceğiniz yeni adresin aynı şehir içinde bulunması koşuluyla paketiniz ücretsiz olarak yeni adresinize teslim edilecektir.

Kargo firması yetkililerinin telefon ile size ulaşamamaları durumunda, firmamızın müşteri hizmetleri yetkilisi tarafından üyelik sırasında vermiş olduğunuz  telefon, faks ve e-posta kanalları da müteakip defalar kullanılarak, size ulaşılacak ve adres bilgisinin düzeltilmesi talep edilecektir.

Bu süreç tamamlandıktan sonra, size 3 gün süreyle ulaşılamaması durumunda;

Sipariş vermiş olduğunuz ürünler depomuza teslim edilecek, ürün iade işlemleri başlatılarak kargo ücreti düşülmek suretiyle sipariş bedeliniz kredi kartı hesabınıza iade edilecektir.

Hatalı teslimat adresinin düzeltilmesi için size ulaşmamıza kadar geçen süre nedeniyle oluşan gecikmelerden firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

 

2- Adresinize eksik veya hatalı ürün gönderilmesi...

Sipariş vermiş olduğunuz ürünlerin tümünün, eksiksiz ve çalışır durumda elinize geçmesini sağlamak sorumlu hizmet anlayışımızın gereğidir. Elimizde olmayan kimi nedenlerden ötürü, faturanızda belirtilen miktara göre eksik ya da farklı bir ürün teslimatı yapılması halinde durumu paketi teslim almanız anında kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirmelisiniz. Tutanağın, teslim aldığınız paketin sizden önce açılmış olup olmadığı hususunun mutlaka belirtilerek sizin ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda eksik olan ürünleri, en kısa sürede temin ederek adresinize ulaştırabiliriz. Bu durumda herhangi bir ek kargo ücreti ödemeniz gerekmemektedir.

Öte yandan size sunmayı vaat ettiğimiz hizmeti tam olarak yerine getiremediğimizden dolayı dilerseniz sipariş verdiğiniz tüm ürünleri iade edebilirsiniz. Bu durumda imzaladığınız tutanağa teslim edilen ürünleri kabul etmediğinize dair bir not ilave ederek gelen kargo elemanına iade etmelisiniz.

Ayrıca bu durumu en kısa sürede 0 507 458 51 60 numaralı telefonu arayarak bildirmelisiniz. İade işleminizi hatasız ve süratle gerçekleştirebilmemiz için bizi zamanında haberdar etmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu koşullar altında iade ettiğiniz tüm ürünlerin bedeli, kargo ücreti düşülmek suretiyle kredi kartı hesabınıza iade edilecektir. 

Bu işlemi yapmaz ve ürünleri teslim alırsanız, kargo elemanının adresinizden ayrılmasından sonra  tüm ürünleri iade etme hakkını kaybetmiş ve eksik ürünlerin tarafımızdan adresinize ücretsiz olarak gönderilmesi seçeneğini peşinen kabul etmiş sayılacağınızı önemle hatırlatırız.

Eksik ürünlerin stoklarımızda bulunmaması durumunda, müşteri hizmetleri yetkilimiz size ulaşarak azami 10 günlük ek bir temin süresi isteyecektir. Bu süreyi beklemeyi kabul etmez iseniz, eksik ürünlerin bedeli tümüyle kredi kartı hesabınıza iade edilecektir. 

 

3- Adresinize hasarlı ürün gönderilmesi...

Sipariş vermiş olduğunuz ürünlerin tümünün, eksiksiz ve çalışır durumda elinize geçmesini sağlamak sorumlu hizmet anlayışımızın gereğidir. Elimizde olmayan kimi nedenlerden ötürü, teslimatı yapılan ürünün gözle görülür biçimde hasarlı olması halinde durumu paketi teslim almanız anında kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirmelisiniz. Tutanağın, teslim aldığınız paketin sizden önce açılmış olup olmadığı hususunun mutlaka belirtilerek sizin ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda hasarlı ürünü fatura sureti ile birlikte gelen kargo elemanına doğrudan iade edebilirsiniz. Hasarlı ürünün bir eşi en kısa sürede temin edilerek, tarafımızdan adresinize ücretsiz olarak gönderilecektir.

Öte yandan size sunmayı vaat ettiğimiz hizmeti tam olarak yerine getiremediğimizden dolayı dilerseniz sipariş verdiğiniz tüm ürünleri iade edebilirsiniz. Bu durumda imzaladığınız tutanağa teslim edilen ürünleri kabul etmediğinize dair bir not ilave ederek gelen kargo elemanına iade etmelisiniz.

Ayrıca bu durumu en kısa sürede 0 507 458 5160 numaralı telefonu arayarak bildirmelisiniz. İade işleminizi hatasız ve süratle gerçekleştirebilmemiz için bizi zamanında haberdar etmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu koşullar altında iade ettiğiniz tüm ürünlerin bedeli kargo ücreti düşülmek suretiyle kredi kartı hesabınıza iade edilecektir.

Bu işlemi yapmaz ve hasarlı ürün dışındaki diğer ürünleri teslim alırsanız kargo elemanının adresinizden ayrılmasından sonra  tüm ürünleri iade etme hakkını kaybetmiş ve hasarlı ürünlerin tarafımızdan adresinize ücretsiz olarak gönderilmesi seçeneğini peşinen kabul etmiş sayılacağınızı önemle hatırlatırız.

Hasarlı ürünlerin bir eşinin  stoklarımızda bulunmaması durumunda müşteri hizmetleri yetkilimiz size ulaşarak azami 10 günlük ek bir temin süresi isteyecektir. Bu süreyi beklemeyi kabul etmez iseniz, hasarlı ürünlerin bedeli tümüyle kredi kartı hesabınıza iade edilecektir. 

 

4- Adresinize arızalı ürün gönderilmesi...

Tarafımızdan adresinize teslim edilen ürünlerin, arızalı çıkması ve bu durumun gözle görünür biçimde olmaması durumunda arızalı ürünü teslimat tarihinden itibaren 5 iş günü içerisinde fatura sureti ile birlikte genel merkezimize ödemeli kurye (kurye ücreti adresimize teslimat sırasında tarafımızdan ödenecektir) ile göndermelisiniz. 

Genel merkezimizde kontrolden geçirilecek arızalı ürünler, gerek görüldüğü taktirde üretici firmaya  gönderilecektir. Yapılan tüm kontroller sonucunda üretici firmanın garanti kapsamına giren norm ve standartlara göre arıza sorumluluğunun üreticiye ait olması durumunda arızalı ürünün bir eşi adresinize tarafımızdan ücretsiz olarak gönderilecektir.

Arızalı ürünün bir eşinin  stoklarımızda bulunmaması durumunda, müşteri hizmetleri yetkilimiz size ulaşarak azami 10 günlük ek bir temin süresi isteyecektir. Bu süreyi beklemeyi kabul etmez iseniz arızalı ürünün bedeli tümüyle kredi kartı hesabınıza iade edilecektir.

Arızalı ürünün garanti kapsamı dışında olması veya üretici firma tarafından arıza sorumluluğunun size ait olarak tespit edilmesi durumunda, ürününüz tarafımızdan adresinize ödemeli kurye ( teslimat sırasında kurye ücreti tarafınızdan ödenecektir.) gönderilecektir.

Satın aldığınız ürünün arızalı çıkması halinde, garanti kapsamı dışına çıkmamanız ve mağdur olmamanız için hiçbir müdahalede bulunmamanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

Satın aldığınız üründe meydana gelen arızanın, teslimatın hemen sonrasında değil müteakip günlerde meydana gelmesi halinde, muhatabınız söz konusu ürünün üretici firması ve yetkili servisleridir. Garanti kapsamına giren hallerdeki onarım ve değiştirme taleplerinizi bu kurumlara yapmanız gerekmektedir.

Arıza kontrolü ve üretici firmayla aramızda gerçekleşen protokol nedeniyle meydana gelebilecek gecikmeler dolayısıyla şirketimiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

 

ÖNEMLİ!! 

 

Lütfen Ürün ambalajında yer alan güvenlik bandını kontrol ediniz. Güvenlik bandı açık ürünleri kargodan teslim almadan tarafımıza doğrudan gönderiniz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır